Kiinnostaako oluen valmistus ja maistelu? Järjestämme mahtavan matkan Porvoon ainoalle panimolle, Kråkö Bryggerille, Kråkön saarella noin 15 km Porvoosta etelään.
Panimovierailun aikana tutustumme oluen raaka-aineisiin ja perehdymme oluen valmistusprosessiin. Opimme myös arvioimaan oluita (maku, ulkonäkö, tuoksu ym.) sekä maistelemme panimon omia oluita nautinnollisen tapas-menun kera. Vierailun jälkeen palaamme Helsinkiin.
Aikataulu:
klo 15.40 Kiasman pysäkki, Helsinki
klo 16.20 Bussipysäkki S-Marketin edestä, Söderkulla
klo 16.45 Rauhankadun tilausajopysäkki, Porvoo
klo 17.00 Kråkö Bryggeri
klo 19.00 Paluukuljetus
Hinta:
90 € /hlö
Hinta sisältää:
Bussikuljetuksen meno-paluu, Kråkö Bryggerin olut- ja tapastasting (sis.6 olutta (1-1,5 dl per olut) ja tapastasting-lautasen).
Ilmoittautumiset viimeistään:
19.3. ja 9.4.2021
Hyvä tietää:
Matka sopii myös pienille ryhmille. Matka toteutuu jos lähtijöitä on vähintään 8 henkilöä. Covid19 epidemian takia henkilömäärä on toistaiseksi maks. 10.
Ilmoittautuminen on sitova.
Panimosta voi ostaa olutta mukaan kotiin.
Jos varaat s-postitse tai puhelimitse, ilmoitathan nimesi, puhelinnumerosi ja s-posti osoitteesi.
TULOSSA: Bussimatka nettikaupasta:
Jos olet ostanut matkan nettikaupastamme, maksukuitti toimii lippuna.
Bussimatka varattu s-postitse tai puhelimitse:
Matka maksetaan bussissa joko käteisellä tai MobilePayllä.
Kaikki oikeudet muutoksiin pidätetään.
Ilmoittaudu
Muista mainita mille matkalle ilmoittaudut!